Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Trendy na 2017 rok w fotografii ślubnej

2017-02-23
Ślub to wyjątkowa chwila dla każdej młodej pary. Decydując się na ten krok, chcemy, aby wszystko wyglądało jak z bajki i żeby ta nasza bajka została odpowiednio uwieczniona. Nasze wymagania co do wyboru fotografa ślubnego z roku na rok się zmieniają. Chcemy przede wszystkim zdjęć wysokiej jakości, które udokumentują nasz ślub w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Jak wyglądają trendy fotograficzne w tym roku?

Powrót do naturalności

Jeszcze do niedawna panowała moda na plenerowe albo studyjne sesje z zabawnymi gadżetami. Śmieszne okulary, peruki, przebrania - wszystko to miało przede wszystkim zapewnić młodej parze rozrywkę. Od jakiegoś czasu jednak dużą popularnością w fotografii ślubnej cieszy się styl reportażowy. Nie ma tu miejsca na zdjęcia pozowane, na których wszyscy uśmiechają się od ucha do ucha.

W stylu reportażowym liczą się przede wszystkim naturalne emocje, których nie sposób wyrazić na "ustawianych" fotografiach. Fotografowie nie tylko dokumentują najważniejsze momenty uroczystości kościelnej oraz wesela, ale także dbają, by wśród wszystkich zdjęć znalazły się kadry uchwycone z zaskoczenia oraz detale, które oddają styl danego ślubu. Nic więc dziwnego, że fotograf stara się być niewidzialny, by fotografie były jak najbardziej naturalne.Nawet jeśli chcemy, by sesja plenerowa odbyła się w innym dniu niż wesele, warto wyskoczyć gdzieś z fotografem w dniu ślubu, by mógł ukazać na zdjęciach nasze prawdziwe uczucia. 

naturalna fotografia ślubna

Zdjęcia autorstwa Michała - fotograf ślubny Warszawa

 

Sesja ślubna zagranicą

W kwestii zdjęć plenerowych tradycyjnie już od kilku lat panuje moda na zdjęcia w klimatycznych miejscach - mury starego zamku czy góry. Taka przestrzeń w pewien sposób podkreśla wyjątkowość samych fotografii. Zdjęcia ślubne w Krakowie czy Olsztynie z pewnością będą wyglądały magicznie.

Jednak coraz częsciej w portfolio fotografów ślubnych można znaleźć sesje zdjęciowe realizowane za granicą. Pary bardzo chętnie wybierają urokliwy Paryż, Pragę czy gorącą Barcelonę. Popularnym kierunkiem jest także Rzym, Wenecja i Londyn. Część nowożeńców zabiera w podróż poślubną fotografa lub szuka usługodawcy na miejscu, mimo że spora część z nich decyduje się na egzotyczne kierunki.  

sesja ślubna na tle Koloseum

Ewelina i Piotrek - fotograf ślubny Kielce

 

Obróbka zdjęć

Trendy zmieniają się również w stosunku do sposobu obróbki fotografii. Jeszcze kilka lat temu królowały zdjęcia ostre, o nasyconych barwach. Obecnie jednak fotografie wzorują się na stylu vintage. Są to klimatyczne, często przydymione fotografie, które przywodzą na myśl fotografię analogową. Prócz klasycznej bieli i czerni na zdjęciach, mamy także efekt sepii. Fotografowie nie boją się również lekkiego prześwietlenia zdjęcia czy efektów flary, a w sesjach plenerowych wykorzystują także efekt bokeh. Taki typ obróbki przede wszystkim ma za zadanie podkreślić nastrój i klimat najważniejszego momentu w życiu pary młodej. Zanim wybierzecie odpowiedniego fotografa ślubnego we Wrocławiu czy Opolu, warto przejrzeć przykładowe zdjęcia ślubne.

pani młoda pozuje na dachu

Dariusz - fotograf ślubny Warszawa

 

Forma zdjęć

Współcześnie coraz częściej otrzymujemy gotowe zdjęcia na płycie DVD lub na pendrive. Jeśli chodzi o drukowane fotografie, zwykle dostajemy je w formie fotoksiążki. Zdjęcia możemy również oglądać za pośrednictwem internetu. Coraz częściej fotografowie umieszczają je na swoich stronach, gdzie po wpisaniu hasła obejrzymy je w strefie klienta. Teraz niemal każdy fotograf ślubny z Gdyni czy Poznania ma swoją stronę internetową oraz fanpage w mediach społecznościowych, gdzie regularnie zamieszcza zdjęcia ślubne.

 

Zobacz także:

Jak oszacować budżet na fotografa ślubnego?

Jakie zdjęcia ślubne preferują pary w Polsce?

Jak nie wybierać fotografa ślubnego? Najczęściej popełniane błędy

Co negocjować z fotografem ślubnym?

9 pytań do fotografa podczas pierwszego spotkania

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems