Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Ślub i wesele krok po kroku. Przygotuj się na ten wyjątkowy dzień!

2019-02-15
Na zdjęciu panna młoda przygotowująca się do ślubu
Na samą myśl o przygotowaniach do ślubu dostajesz gęsiej skórki? W końcu organizacja ślubu i wesela to nie bułka z masłem, prawda? Jeśli nie wiesz, jak zabrać się za planowanie, to uważnie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, jak ogarnąć ślub i wesele krok po kroku.

Przygotowania do ślubu

By przygotowania do ślubu nie stały się Twoją prawdziwą zmorą, zabierz się za nie możliwie, jak najwcześniej. Zaleca się, by już rok przed ślubem podjąć decyzję dotyczącą stylu ślubu, potencjalnych gości, a także wybrać miejsce na wesele.

Dziesięć miesięcy przed ślubem

Później, na około 10 miesięcy przed ślubem czas zaplanować budżet wesela, według którego będziecie podejmowali dalsze decyzje dotyczące oprawy wesela, jedzenia, muzyki, czy wyboru fotografa, czy kamerzysty. Skoro mowa o fotografii i filmie — już na tym etapie warto zarezerwować specjalistę. Dlaczego? Bo dobry fotograf bądź kamerzysta ma często zapełniony grafik nawet do roku do przodu!

Od ośmiu miesięcy do pół roku przed ślubem

Kolejnym krokiem jest zrobienie harmonogramu działań z podziałem obowiązków. Na kilka miesięcy przed ślubem 6-8 dobrze jest zarezerwować wizażystkę, fryzjerkę, kosmetyczkę, a także florystkę. Możesz już teraz rozpocząć poszukiwania idealnej sukni ślubnej.

Kilka miesięcy przed uroczystością

Około pół roku przed ślubem czas najwyższy na zamówienie zaproszeń, wybranie stylizacji dla pana młodego, omówienie wszelkich szczegółów imprezy weselnej wraz z zarezerwowanym lokalem.

Trzy- cztery miesiące przed ślubem to czas na degustację i zamówienie tortu, dokupienie dodatków do stylizacji młodej pary i innych wbrew pozorom drobnych czynności, które mogą zająć wiele godzin. Dlatego nie opłaca się ich odkładać! Im wcześniej się tym zajmiesz, tym lepiej!

Co robimy często na ostatnią chwilę?

W ferworze planowania oprawy wesela, usadzenia gości, czy ważnych formalności, które mieszczą się w słowach: „zawarcie małżeństwa”, zapominamy o takich rzeczach, jak pierwszy taniec pary młodej. A szkoda, bo to wyjątkowy moment na każdej uroczystości weselnej. Wbrew pozorom nie musicie miesiącami ćwiczyć choreografii – wystarczy dobry podkład muzyczny, znajomość podstawowych kroków i uczucie, które wkładacie w wykonanie swojego tańca. Tylko tyle i aż tyle!

Jeszcze jedną bardzo często pomijaną kwestią są podziękowania dla rodziców na weselu. Nie wynika to ze złej woli, a właśnie z zamieszania przed weselem. Warto już na wiele miesięcy wstecz, na początkowych etapach planowania uroczystości wpisać na swoją listę „to do” podziękowania dla rodziców na weselu. Pomyśl jaką radość sprawi im ten gest! Nie potrzeba wiele – możesz napisać tekst z podziękowaniami, czy nagrać filmik, który pokażesz w czasie uroczystości. Możliwości jest naprawdę wiele.

Zrób dobry plan działania

Już teraz uwzględnij naszą rozpiskę i stwórz plan działania. Wypisz na nim absolutnie wszystkie rzeczy, które musisz zrobić przed ślubem. Gdy je wypiszesz, podziel je na miesiące oraz dopisz osobę, która będzie zajmowała się tym konkretnym zadaniem. Umieść taką listę w widocznym miejscu i na bieżąco sprawdzaj, ile jeszcze rzeczy zostało do realizacji.

Jakie mamy życzenia dla nowożeńców? Przede wszystkim spokoju! O to możecie zadbać absolutnie samodzielnie zabierając się za planowanie uroczystości ślubnej na długo przed czasem. W ten sposób, bez stresu dopniecie wszystko na ostatni guzik i zyskacie spokój ducha. O to przecież chodzi, by ten dzień był wyjątkowy, a nie rozczarowujący, czy kojarzący się z przemęczeniem organizacyjnym.​

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems