Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesje plenerowe we Wrocławiu - Rynek, Wyspa Daliowa, Ostrów Tumski

2018-12-17
Plener we Wrocławiu
Aby zdjęcia z sesji plenerowej stały się wspaniałą pamiątką na lata, warto pomyśleć o wyborze odpowiedniego miejsca. Dla par, które chciałyby przeprowadzić taką sesję we Wrocławiu, wybór na pewno nie będzie łatwy. Z uwagi na to jak niesamowitym i pięknym miastem jest Wrocław, ciężko zdecydować się na konkretne miejsce. W stolicy Dolnego Śląska możemy natrafić zarówno na zdumiewające zabytki z bogatą historią, jak i nowoczesne budowle. Żeby ułatwić podjęcie decyzji przygotowałem propozycję trzech sprawdzonych przeze mnie miejsc, idealnie nadających się na sesję plenerową.

Opracowanie
Fotograf Artur Wrocław

 

Sesja zdjęciowa na tle zabytków - Ostrów Tumski

Najstarszą częścią Wrocławia i zarazem jedną z najpiękniejszych jest Ostrów Tumski. To miejsce pełne przepięknych zabytków i malowniczej roślinności, znajdującej się na terenie Ogrodu Botanicznego. Jego historia sięga X wieku, gdzie będąc zwykłą osadą na przestrzeni wieków bardzo się rozbudował. Mimo negatywnych skutków II wojny światowej przetrwało wiele pięknych budowli i mostów, które są wręcz idealnym miejscem do stworzenia niezapomnianych zdjęć. Archikatedra św. Jana, kościół Świętego Krzyża czy kościół św. Marcina to miejsca, które doskonale komponują się w kadrze. Podczas popularnych sesji przy mostach to właśnie te budynki w tle dodają zdjęciom dodatkowego klimatu. Z kolei podczas zdjęć wieczorem niesamowicie romantyczną atmosferę tworzą światła latarni odbijające się w Odrze. Podsumowując Ostrów Tumski jest doskonałą propozycją dla par, którym zależy aby zdjęcia miały własny, niepowtarzalny klimat.

Sesja zdjęciowa na tle zabytków - Ostrów Tumski 1

Sesja zdjęciowa na tle zabytków - Ostrów Tumski 2

Sesja zdjęciowa na tle zabytków - Ostrów Tumski 3

Zdjęcia ślubne - Wrocławski Rynek

Rynek we Wrocławiu jest jedną z najpiękniejszych i największych starówek w Polsce. Jego powierzchnia to około 3,8 hektara. Z czterech stron łącznie otacza go 60 charakterystycznych, kolorowych kamienic. Na terenie rynku znajduje się również przepiękny gotycki Ratusz z 66-metrową wieżą. Taka mieszanka tworzy niesamowity klimat, widoczny na każdym zdjęciu wykonanym w tym miejscu. Z uwagi na liczne kamienice oraz dużą ilość uliczek wychodzących z rynku, zawsze można znaleźć oryginalne miejsce na sesję. Efekty zdjęć plenerowych z wrocławskiego Rynku powinny zrekompensować nawet bardzo dużą ilość turystów przechadzających się w tym miejscu.

Zdjęcia ślubne - Wrocławski Rynek 1

Zdjęcia ślubne - Wrocławski Rynek 2

Zdjęcia ślubne - Wrocławski Rynek 3

Propozycje plenerowe z nutą nowoczesności - wyspa Daliowa

Wyspa Daliowa jest najmniejszą spośród wysp znajdujących się na Odrze we wschodniej części Wrocławia. Do 2016 roku oprócz ładnych widoków nie było na jej terenie nic ciekawego. Dopiero po ustaleniach Rady Miejskiej w 2017 roku miejsce to przeszło całkowitą rewitalizacją. Pojawiły się liczne tereny zieleni parkowej oraz postawiono nowoczesną i niezwykle intrygującą rzeźbę o nazwie Nawa. Ta niesamowita konstrukcja wykonana z 35 żeber ze stali nierdzewnej autorstwa Oskara Zięty tworzy niespotykane tło dla zdjęć ślubnych. Uzupełnieniem sesji wśród tej cudownej rzeźby, dającej poczucie kadrów rodem z filmu science fiction, jest malownicza roślinność znajdująca się w okolicy.

Propozycje plenerowe z nutą nowoczesności - wyspa Daliowa 1

Propozycje plenerowe z nutą nowoczesności - wyspa Daliowa 2

Propozycje plenerowe z nutą nowoczesności - wyspa Daliowa 3

Opracowanie
Fotograf Artur Wrocław

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems