Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja zdjęciowa w Parku w Mogilanach

2019-02-11
Nie wiecie gdzie wybrać miejsce swojej sesji plenerowej? Zapraszam Was do malowniczego Parku w Mogilanach położonego 15 minut drogi od rogatek Krakowa w stronę Myślenic. Znajdziemy tu trochę gór, drzew, ogrody i stary dwór. Miejsce które za każdym razem odkrywam na nowo.

Opracowanie
Fotograf Łukasz Kraków

 

Sesja plenerowa w Parku w Mogilanach

Park w Mogilanach to chyba najbardziej uniwersalne miejsce na plener ślubny w okolicach Krakowa. Park położony jest w południowo wschodniej części Powiatu Krakowskiego – zaraz za budynkiem Urzędu Gminy Mogilan. Będąc na miejscu mamy dogodny parking zaraz obok wejścia do parku.


Zieleniec podzielony jest na trzy części ogrodów – leśną, angielską i włoską. W centralnej części jest także urokliwy Dworek z końca XVIII wieku. Park jest zdecydowanie malowniczą i atrakcyjną miejscówką na sesje narzeczeńskie i ślubne. Każdy znajdzie tam miejsce dla siebie do stworzenia wymarzonego klimatu.


Wchodząc do parku przez dużą i starą bramę, pod stopami mamy wydeptaną ścieżkę, wokół siebie cień drzew które rosną wzdłuż drogi, idziemy kilka kroków prosto, odbijamy lekko w lewo i trafiamy na alejkę długą i urokliwą, gdzie świetne ujęcia można uchwycić wśród drzew grabowych mających nie raz po 200 lat. Miejsce to ma ciekawy, nieco tajemniczy wygląd przez wysokie i pokręcone drzewa, które splatają się w koronie tworząc szpalery grabowe. Pasuje do wielu tematów sesji – od klimatów dworskich, po rustykalne. Byłem w tym parku kilka razy i za każdym razem jest inaczej, a to przez porę roku, a to przez porę dnia, czy pogodę. W słoneczny dzień słońce próbuje się przedostać między poskręcanymi drzewami tworząc magiczną atmosferę.Idziemy dalej w lewo, przed nami betonowa balustrada a nad nią widok na Beskidy i Tatry, Park w Mogilanach znajduje się na szczycie góry mogilańskiej więc przy dobrej pogodzie można dostrzec wierzchołki gór. Fotografia poniżej pokazuje właśnie ten skrawek parku- możemy go znaleźć w części ogrodu włoskiego. Sesja ślubna w tym przyczółku będzie równie udana w środku dnia jak i w „złotej godzinie” przy zachodzie słońca.


Odwracamy się w drugą stronę, Przed nami najstarsza część parku w kształcie zbliżonym do kwadratu, rozdzielonego na cztery kwatery ramowe krzyżującymi się alejami. Pośrodku kwadratu znajduje się kulisty klomb. Zarówno klomb jak i alejki utworzone są z bukszpanu zwyczajnego, zatrzymujemy się tutaj by zrobić kilka ujęć w alejkach.Północno zachodnia część parku to piękna aleja modrzewiowa, zza konarów drzew przebijają się promienie słońca, kilka uśmiechów, namiętnych spojrzeń i idziemy dalej.Przed nami frontowa część dworu późnoklasycystyczny. Jest to murowany parterowy budynek w kształcie prostokątu, pokryty dachem monosaradowym. Dwór konopków ma niesamowity klimat, pękające ściany, zdarta farba, okna i schody budują kolejne kadry.

 


Park w Mogilanach to wyjątkowe miejsce, w którym możemy zrealizować świetną sesje plenerową. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, trochę chmur, trochę słońca, widok na góry, stary dwór, alejki otoczone bukszpanem czy klimatyczne szpalery drzew.

 

Opracowanie
Fotograf Łukasz Kraków

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems