Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja zdjęciowa przed ślubem – coraz popularniejsza wśród narzeczonych.

2018-09-13
Z biegiem czasu bardziej doceniamy magię wspomnień. Z tego właśnie powodu, prócz standardowej sesji ślubnej, coraz więcej przyszłych małżonków decyduje się na sesję narzeczeńską. Ta umila oczekiwanie na ślub, jak i jest pięknym wstępem do albumu zdjęciowego z tego wyjątkowego dnia.

W przeciwieństwie do sesji ślubnej, ta narzeczeńska ma w sobie znacznie więcej luzu. Bardzo często pokazuje ona przyszłych małżonków z tej zabawnej, czy oryginalnej strony. Co więcej, sesja narzeczeńska staje się doskonałym prologiem, dla przyszłej sesji ślubnej, czy nagrań z wesela. To wyjątkowa okazja, do poznania fotografa, jak i przygotowania się do sesji ślubnej, a to znacznie ograniczy stres w czasie uroczystości ślubnej i wesela. 


Sesja narzeczeńska – dlaczego warto?

Czas narzeczeństwa to nie tylko oczekiwanie na ślub. To jedyny w swoim rodzaju okres pełen szczęścia, potwierdzenia uczuć, jak i przygotowań do zaślubin oraz wesela. Sesja narzeczeńska rządzi się innymi prawami, niż ta ślubna, dlatego nie warto rezygnować z żadnej z nich. W przypadku sesji narzeczeńskiej para ma większe możliwości pokazania siebie – w tym zainteresowań, czy poszczególnych cech charakteru. To doskonały moment na pozowanie w swoich ulubionych ubraniach, wraz z czworonogami, czy gadżetami, które pokazują codzienne zajęcia bądź pasje. Nie da się ukryć, że sesję narzeczeńską można potraktować także jako próbę generalną przed sesją ślubną. To czas na zaznajomienie się z aparatem, fotografem, jak i własnymi możliwościami przed obiektywem. W czasie sesji narzeczeńskiej łatwo sprawdzić, w jakiej estetyce zdjęć oraz pozach czujesz się najlepiej. To ważne doświadczenia i informacje, które przydają się przy kolejnych sesjach zdjęciowych.


Fotograf ślubny -  jak go wybrać?

By jakakolwiek sesja zdjęciowa była udana konieczne jest znalezienie odpowiedniego fotografa. Nie chodzi tu tylko o jego portfolio fotograficzne, ale podejście do pracy, czy estetykę jego prac. Najważniejsze jest znalezienie wspólnego języka z fotografem, tak by efekty sesji zdjęciowej zadowalały wszystkie strony. Fotograf ślubny sam jest w stanie podpowiedzieć wiele ciekawych rozwiązań, czy zaproponować określone plenery i kadry, jednak to para młoda ma ostatnie słowo dotyczące rezultatu sesji zdjęciowej.


Sesja zdjęciowa – pomysły

Przed każdą sesją zdjęciową, czy to narzeczeńską, czy ślubną istotne jest znalezienie inspiracji. W tym pomocny jest Internet, w którym znajdziemy wiele pięknie zrealizowanych sesji zdjęciowych. Do wyboru do koloru – w klimacie boho, romantycznym, minimalistycznym, czy glamour. Wielu fotografów poleca parze przygotowanie albumu z pomysłami na sesję ślubną. To ułatwia specjaliście zrozumienie potrzeb przyszłego małżeństwa i wykonanie takich zdjęć, które będą cieszyły po wielu latach od ślubu i wesela. A o to przecież chodzi, by zadbać o pamiątki, których oglądanie będzie wywoływało uśmiech na twarzy i to przyjemne ciepło w sercu na myśl o wyjątkowych chwilach.


Zdjęcia, które każdy musi mieć!

Nie tylko pierścionek, wystawna sala, czy wyjątkowa suknia czynią wesele, tym najpiękniejszym dniem w życiu. Choć to właśnie na to na początku zwracamy największą uwagę, to kluczowe jest zadbanie o pamiątki z tego dnia. To one będą nam towarzyszyć w najbliższych latach. Tym samym warto przeznaczyć część funduszy na sesję narzeczeńską przed ślubem, jak i oprawę fotograficzną wesela. To jedna z najlepszych inwestycji we wspomnienia!

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems