Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja zdjęciowa na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Rzucewie

2019-01-14
Sesja plenerowa w Rzucewie
Wszystkim Parom Młodym, które pragną, aby ich sesja zdjęciowa odbyła się w romantycznym otoczeniu, polecam rozważyć wybór Pałacu w Rzucewie na miejsce pleneru ślubnego. Jest to miejsce, w którym poczujecie, jak baśniowy świat przenika się z prawdziwą historią. Będąc dorosłym rzadko mamy okazję zatracić się w tej magicznej rzeczywistości. Niech więc sesja plenerowa będzie ku temu pretekstem, wystarczy się odważyć.

Opracowanie
Fotograf Rafał Gdańsk

Sesja zdjęciowa na terenie Ogrodu i otoczenia

Wjeżdżając lipową aleją na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Rzucewie zaraz po minięciu bramy zobaczycie na podjeździe okazały klomb. Wejście do pałacu porośnięte jest malowniczymi pnączami, w lecie zielonymi, na jesieni zaś mieniącymi się odcieniami czerwieni. Wokół budynku są pięknie utrzymane trawniki i duża ilość starych, okazałych drzew. Kierując się na prawo, dojdziecie na brzeg zatoki, można też skorzystać z niewielkiego pomostu w celu zrobienia kilku ujęć nad wodą. Nieco z boku rośnie szpaler starych platanów z bardzo charakterystycznie uformowanymi konarami. Ustawiając się w odpowiedni sposób, uzyskacie na zdjęciu efekt tunelu pośród gałęzi.

Sesja zdjęciowa na terenie Ogrodu i otoczenia 1

Sesja zdjęciowa na terenie Ogrodu i otoczenia 2

Sesja zdjęciowa na terenie Ogrodu i otoczenia 3

Sesja zdjęciowa na terenie Ogrodu i otoczenia 4

Na tyłach pałacu znajduje się niewielki, ale bardzo starannie utrzymany ogród z okazałymi kwiatami. Można spocząć na jednej z kilku pomalowanych na biało ławeczek lub spacerować wzdłuż wytyczonych ścieżek. Z ogrodu da się wejść na okazałą pergolę, również porośniętą okazałymi pnączami. W ciepłe dni pod pergolą ustawione są kawiarniane stoliczki i krzesła. Wychodząc nieco dalej z ogrodu, znajdziecie się przy wybiegu dla koni, który z dwóch stron styka się ze ścianą lasu.

Sesja zdjęciowa na terenie Ogrodu i otoczenia 5

Sesja zdjęciowa na terenie Ogrodu i otoczenia 6

Sesja zdjęciowa na terenie Ogrodu i otoczenia 7

Sesja plenerowa we wnętrzach Pałacu

Wchodząc do środka, najpierw traficie na okazały hol i recepcję. To idealne miejsce, żeby zatańczyć kilka kroków w świetle wpadającym przez drzwi wejściowe, a w tym czasie fotograf będzie mógł wykorzystać przestrzeń na zrobienie paru romantycznych ujęć. W holu znajdują się też okazałe schody prowadzące na górę. Po prawej stronie od wejścia znajdują się sale restauracyjne, jednak ciekawszym miejscem jest biblioteczka umiejscowiona na lewo od wejścia. Tam nikt nie będzie Was rozpraszał, możecie się w całości oddać pozowaniu do zdjęć. Wystrój biblioteczki stanowi duży wielokątny stół i krzesła, a całość jest utrzymana w klimacie ciemnego drewna. Na górze znajduje się galeryjka otaczająca całe pomieszczenie, a duże witrażowe okna powodują, że wpadające światło ma w sobie coś magicznego.

Sesja plenerowa we wnętrzach Pałacu 1

Sesja plenerowa we wnętrzach Pałacu 2

Sesja plenerowa we wnętrzach Pałacu 3

Jak dojechać

Zespół Pałacowo-Parkowy w Rzucewie położony jest nad Zatoką Pucką, nieco w bok od trasy łączącej Redę i Puck. Jadąc od Redy, trzeba skręcić w prawo w kierunku na Żelistrzewo. Dotarcie na miejsce nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Chcąc zorganizować swoją sesję zdjęciową w Zamku Jan III Sobieski, trzeba ją wcześniej uzgodnić z recepcją hotelu. Opłata za fotografowanie jest symboliczna, ale naprawdę warto ją ponieść. Potem już nic nie stoi na przeszkodzie korzystania zarówno z wnętrz, jak i malowniczego otoczenia zamku.

Opracowanie
Fotograf Rafał Gdańsk

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems