Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca

2019-04-08
Plener w Warszawie
Folwark u Różyca to miejsce, które urzeka swoim klimatem. Przekraczając bramę folwarku przenosimy się do czasów polskiej wsi z XIX wieku. Idealne miejsce na wesele dla par, które cenią sobie dobre staropolskie jedzenie, swobodną atmosferę i bliskość wody. Dla kamerzysty czy fotografa dokumentującego uroczystość weselną, to bogactwo kolorów i różnorodność scenerii.

Opracowanie
Fotograf Cezary Warszawa

Na dziedziniec zabudowań folwarku wjeżdża się przez szeroką drewnianą bramę. Przed wejściem do domu stoi wóz wyładowany kuframi z posagiem Panny Młodej i kołyską. Tutaj też odbywa się powitanie Pary Młodej. Na siwym koniu wjeżdża posłaniec w chłopskim przebraniu, który w staropolskim języku przekazuje Państwu Młodym „życzenia od Pana i Wójta”. Na koniec przemowy posłaniec wręcza Młodej Parze parkę białych gołębi, które wypuszczają w niebo. Podobno jeśli do domu pierwszy przyleci samczyk, to Młodej Parze pierwszy urodzi się chłopczyk. Rodzice witają Młodożeńców wielkim bochenkiem chleba i solą. Kiedy Młoda Para wchodzi na salę weselną rozbrzmiewają prawdziwe dzwony.

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 1

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 2

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 3

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 4

Wnętrze głównej olbrzymiej sali utrzymane jest w klimacie rustykalnym. Pośrodku sali stoi  drewniany słup przypominający pień olbrzymiego drzewa. Pod wysoko wzniesionym sufitem zawieszone są naturalnej wielkości wozy wypełnione postaciami żydowskich muzykantów i wiejskimi gośćmi weselnymi. Ściany sali są przyozdobione niezliczoną ilością makatek, obrazów, ślubnych portretów. Stare kredensy wypełnione są domowymi przetworami i winami. Pod jedną ze ścian znajduje się olbrzymia kuchnia węglowa, na której podczas wesela pieczone są pyszne racuchy. W innym miejscu plecione są przepiękne wianki z polnych kwiatów. Goście weselni zmęczeni tańcami, dla chwili wytchnienia i ochłody mogą wyjść na taras, z którego roztacza się widok na panoramę Zalewu Zegrzyńskiego.

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 5

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 6

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 7

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 8

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 9

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 10

Kiedy zapada zmierzch folwark rozświetla feria kolorowych świateł. Na wewnętrznym mniejszym dziedzińcu rozstawione są stoły z przekąskami. Odpoczywającym gościom przygrywają muzycy. Pod letnim rozgwieżdżonym niebem zabawa trwa do rana.

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 11

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 12

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 13

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 14

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 15

Sesja zdjęciowa na terenie Folwarku u Różyca 16

Opracowanie
Fotograf Cezary Warszawa

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems