Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja ślubna zimą – pomysły na zdjęcia w zimowym plenerze

2018-12-14
Na zdjęciu para młoda podczas sesji zimowej
Zima to zdecydowanie niedoceniana pora roku, jeśli chodzi o organizację uroczystości ślubnych. Wiele par młodych woli wiosnę i lato tłumacząc to sprzyjającą temperaturą, czy okolicznościami przyrody. Nie da się jednak ukryć, że zima ma w sobie tę niepowtarzalną magię i urok, który aż się prosi o wykorzystanie – na przykład na zdjęciach ślubnych. Jak zaplanować sesję ślubną, które plenery wybrać i o czym pamiętać w trakcie?

Jak zaplanować sesję ślubną?

Planowanie sesji ślubnej to prawdziwe wyzwanie dla pary młodej. By wszystko było idealnie, dobrze jest już na pierwszym etapie przygotowań poszukać odpowiedniego fotografa. Dobrym pomysłem jest zabranie się za to odpowiednio wcześniej, bo Ci najbardziej rozchwytywani specjaliści mają zajęte terminy rok albo nawet 2 lata do przodu! Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć takiego fotografa, który zrozumie Twoje potrzeby, jak i wcieli w życie wszelkie fotograficzne marzenia, to poświęć nieco czasu na stworzenie albumu ze ślubnymi inspiracjami. Dzięki temu będziesz mieć bazę fotografii, które Ci się podobają, a tym samym ułatwisz sobie późniejszą współpracę z fotografem. Kolejnym krokiem zaraz po stworzeniu albumu inspiracji jest przejrzenia prac wybranych fotografów i skontaktowanie się z tymi, którzy na tym etapie wydają się nam najlepsi. Po takim wstępnym zapoznaniu o wiele łatwiejsze będzie wybranie osoby, która wykona piękne fotografie do ślubnego albumu.

Plener ślubny

Pomysłów na plener ślubny może być bez liku! To, jakie miejsce zostanie ostatecznie wybrane powinno zależeć od przyszłych małżonków i ich upodobań. Zimowe sesje ślubne najczęściej łączą w sobie kilka powtarzających się motywów i lokalizacji. Nie da się ukryć, że sesja ślubna w lesie to jeden z najczęściej wybieranych typów sesji. Ośnieżony las zimą jest wyjątkowo urokliwym tłem do wszelakich zdjęć. Prócz lasu wdzięcznymi plenerami będą także łąki, góry, morze, czy nawet okoliczne parki. O ile cały świat skąpany jest w bieli, to większość tych miejsc będzie prezentowała się doskonale. Prócz plenerów na łonie natury, zima obfituje także w zachwycające licznymi światełkami i ozdobami centra miast. To także genialny pomysł na klimatyczną sesję ślubną w zimowym klimacie.

Koncepcja sesji ślubnej nie powinna być uzależniona tylko i wyłącznie od pory roku, ale także i preferencji pary. Dobrym pomysłem jest, by ostateczny klimat zdjęć nawiązywał do motywu przewodniego wesela. Wielbicielom klasyki spodoba się minimalistyczny styl z nutą retro, śmieszkom zabawne zdjęcia ślubne, a trzymającym rękę na modowym pulsie te doskonale odzwierciedlające najnowsze trendy. Dzięki temu każdy element oprawy ślubnej będzie ze sobą idealnie współgrał.

Sesja ślubna zimą

Zimowa sesja ślubna wymaga odpowiednich przygotowań. Z racji tego, że dzień jest bardzo krótki, to zarówno para młoda, jak i fotograf muszą mieć ustaloną ostateczną wizję zdjęć, tak by cały proces ustawianie do fotografii, a później ich wykonywania nie zajął za dużo czasu. Niska temperatura także narzuca pewne ograniczenia. Dobrze, gdy zimową porą sesja nie będzie trwała za długo, a tylko tyle, ile to faktycznie konieczne. Para młoda do swoich kreacji ślubnych powinna mieć także odpowiednie okrycia wierzchnie, jak i dodatki, dzięki którym możliwe będzie pozowanie nawet w bardzo niskich temperaturach.

Marzy Wam się wyjątkowa sesja ślubna w pięknych okolicznościach? Jeśli tak, to zima będzie idealną porą roku na pozowanie do albumu ślubnego, niezależnie od tego, czy wybierzecie ośnieżony las, czy rozświetlone licznymi światełkami miasto.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems