Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja plenerowa w Ojcowskim Parku Narodowym

2019-02-12
Przed każdą Parą Młodą często stoi dylemat gdzie wykonać ślubną sesję plenerową. Chciałem opisać Ojców i Ojcowski Pak Narodowy ponieważ uważam to miejsce za doskonałe do ślubnych sesji plenerowych i niedoceniane przez innych fotografów.

Opracowanie
Fotograf Marcin Olkusz

Zdjęcia ślubne w Ojcowskim Parku Narodowym

Ojcowski Park Narodowy mieści się w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Skała, na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, w Dolinie Prądnika, na Szlaku Orlich Gniazd. Można tu szybko i wygodnie dojechać z Olkusza czy nawet Krakowa lub Zawiercia. Na miejscu znajduje się parking (w sezonie wakacyjnym jest płatny) ale za to mamy możliwość zaparkowania samochodu praktycznie w samym środku Naszego miejsca docelowego co ułatwia i przyspiesza wykonanie sesji.

Bardzo istotna informacja jest taka, że w tygodniu w Ojcowie możemy liczyć na względną ciszę i spokój, ponieważ to miejsce jest oblegane przez turytów głownie w weekendy. Zdecydowanie odradzam weekendowe sesji w Ojcowie, chyba że będą one wykonane wcześnie rano o wschodzie słońca.

Ojców i Ojcowski Pak Narodowy charakteryzuje się ciekawym mikroklimatem i pięknymi widokami. Możemy wykonać tu wiele ładnych zdjęć min.: na Zamku, przy Bramie Krakowskiej, przy Grocie Łokietka czy też przy nieopodal położonym Wapienniku. Uwielbiam fotografować tam Pary Młode ponieważ nawet w upalny i słoneczny dzień można tam znaleść cień i dobre światło, które przebija się przez drzewa.

Pod koniec dnia warto udać się na Wapiennik, który położony jest na skraju Ojcowskiego Paku Narodowego zaraz przy drodze 94 Olkusz - Kraków. W tym miejscu można złapać piękne, ostatnie promienie zachodzącego słońca. Z góry rozpościera się ciekawy widok a przy ładnej pogodzie są widoczne Tatry! Wejście na górę Wapiennika może przysporzyć trochę trudności, jednak warto tam wejść bo widoki wynagradzają trud i owocują pięknymi zdjęciami. Na górze należy zachować szczególną ostrożność ze względu na wysokość i obecność nierównych skał.


Ślubna sesja plenerowa w Ojcowie przypadnie do gustu Parą Młodym, które szukają naturalnych i klimatycznych zdjęć. Mamy możliwość wykonania zdjęć na tle lasu, klimatycznych budynków czy zamku. Ważne jest również to, że wykonanie pleneru ślubnego nie wiąże się tam z dodatkowymi płatnościami (za wyjątkiem tych sezonowych za parking). Od Pary Młodej właściwie nie trzeba wymagać dodatkowego przygotowania, ponieważ w większość miejsc można wejść bez większego wysiłku i w obuwiu ślubnym. Co roku fotografuję Pary Młode w Ojcowie i uważam to miejsce za jedno z najlepszych w okolicy Olkusza. Polecam je wszystkim Parą Młodym z Olkusza, które nie mają czasu na dalekie wyjazdy na sesje plenerowe.

 

Opracowanie
Fotograf Marcin Olkusz

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems