Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Sesja plenerowa na Zamkowym Wzgórzu w Bielsku-Białej

2019-02-22
Plener w Bielsku-Białej
Bardzo częstym wyborem Par Młodych na sesje ślubne są zabytkowe miasta z popularnymi starówkami – Kraków, Wrocław… Tymczasem w Polsce jest wiele kameralnych miejscowości, które wcale nie są mniej klimatyczne, są natomiast zdecydowanie mniej zatłoczone. Jednym z nich jest leżące na Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Opracowanie
Fotograf Anna i Jacek - Czechowice-Dziedzice

Naszym ulubionym miejscem w Bielsku jest wzgórze zamkowe. Przede wszystkim ciekawe ukształtowanie terenu zwiększa możliwości złapania ciekawych kadrów. Do tego wąskie uliczki, zabytkowe kamieniczki i kultowe kawiarnie… To tutaj sfotografowaliśmy plener o którym często wspominamy, gdy Narzeczeni pytają nas „a co jeśli w umówionym na sesję ślubną dniu będzie padał deszcz?”. Zazwyczaj istnieje możliwość zmiany daty samej sesji, ale w końcu do odważnych świat należy! Podczas miejskiej sesji mamy przewagę nad tymi w naturze, bo łatwiej się gdzieś schować  Zwłaszcza w Bielsku można zajrzeć do którejś z klimatycznych kawiarenek na wzgórzu. Zagrzać się, napić herbaty, a przy okazji stworzyć piękne zdjęcia.

Plener w Bielsku-Białej 1

Plener w Bielsku-Białej 2

Plener w Bielsku-Białej 3

Inną opcją gdy pogoda nie dopisuje jest skorzystanie z pięknych podcieni i wnętrz klimatycznych kamieniczek. Wiemy, że deszcz niezbyt sprzyja ślubnym strojom, a przede wszystkim makijażowi i fryzurze Panny Młodej. Jednak mimo wszystko nie warto rezygnować z sesji, bo nawet przy takiej nie do końca wymarzonej pogodzie można stworzyć przepiękną pamiątkę.

Plener w Bielsku-Białej 4

Plener w Bielsku-Białej 5

Plener w Bielsku-Białej 6

Jednym z cudownych zakamarków wzgórza jest ukryta między kamienicami ulica schodowa. Kto choć raz tamtędy przejdzie na pewno ją zapamięta. Uliczka wygląda jakby świat o niej zapomniał, ale może właśnie dlatego przyciąga tak specyficznym klimatem.

Plener w Bielsku-Białej 7

Plener w Bielsku-Białej 8

Na wzgórzu dumnie wznosi się Zamek Książąt Sułkowskich. Najczęściej korzysta się przy sesjach z jego murów i widoku na miasto. Nas zdecydowanie urzekł element natury w tym miejskim klimacie – ściana murów zamkowych porośnięta przepięknym, kolorowym (zwłaszcza jesienią) bluszczem. Idealnie komponował się on z ręcznie wykonanym (przez Pana Młodego!  ) wiankiem Panny Młodej. Nawet kiedy fotografujemy plenery typowo miejskie staramy się wpleść choć odrobinę natury pomiędzy wypełnione architekturą kadry.

Plener w Bielsku-Białej 9

Plener w Bielsku-Białej 10

Romantyczne zachodzące słońce niekoniecznie kojarzy się z miejską sesją ślubną, a jednak przy odrobinie szczęścia podczas złotej godziny może ono niesamowicie ubarwić scenerię. My osobiście uwielbiamy ten moment, dlatego większość sesji wykonujemy w okolicach wschodu lub zachodu słońca. O ile w większych miastach, gdzie pojawiają się turyści najlepiej zrobić sesję o świcie, to w kameralnym Bielsku nawet o zachodzie słońca nie spotkamy tłumów. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza dla Panien Młodych, które nie muszą zrywać się z łóżka w środku nocy, aby przygotować się do sesji.

Plener w Bielsku-Białej 11

Tym krótkim artykułem chcielibyśmy Was przekonać, że mniej popularne miasta również są pełne uroku!  Schodząc z utartych ścieżek mamy większą szansę na kameralną atmosferą podczas sesji i stworzenie zdjęć bardziej oryginalnych, które wyróżniać się będą spośród pozostałych albumów ślubnych.

Opracowanie
Fotograf Anna i Jacek - Czechowice-Dziedzice

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems