Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Selekcja zdjęć ślubnych

2016-11-23

Pięknie wykonany album ze ślubnymi zdjęciami to pamiątka, która może przetrwać lata, dostarczać wspomnień i rozrywki nawet po długim czasie od uroczystości. Nic więc dziwnego, że popularność fotografii ślubnej i weselnej wciąż jest ogromna. Wiele par zastanawia się jednak, jak nadać ich albumowi niepowtarzalnego charakteru i co właściwie powinno się w nim znaleźć?

Wiedza i doświadczenie fotografa ślubnego

Tym zajmuje się przede wszystkim fotograf. To on, jako profesjonalista, doskonale wie, które wykonane przez niego ujęcia po lekkiej obróbce stanowić będą doskonałe uzupełnienie wspomnień z tego wyjątkowego dnia. Niezależnie od tego faktu, warto porozmawiać na ten temat przy okazji ustalania pozostałych szczegółów i podpisywania umowy. Może zdarzyć się tak, że para ma swoje pomysły, którymi zechce podzielić się z fachowcem, a ten uwzględni je podczas pracy. Mimo tego, nie można zapomnieć o tym, że każdy z fotografów posiada własny styl, którym cechować będą się wszystkie jego zdjęcia, w tym również wykonany przez niego album.

Większość osób zajmujących się profesjonalną fotografią ślubną zdecydowanie bardziej woli samodzielnie podejmować decyzje co do selekcji zdjęć. W ten sposób, spośród kilku, bądź nawet kilkunastu podobnych portretów, są w stanie wybrać ten najlepszy, o czym najczęściej decydują szczegóły tak drobne, że niedoświadczona Młoda Para nie zwróci na nie uwagi, a to one mają ogromny wpływ na odbiór całości. Poza tym, zazwyczaj podczas przygotowań, uroczystości ślubnej i wesela powstaje nawet kilka tysięcy zdjęć; wprawione oko fotografa potrafi szybko wychwycić te nieudane, wciąż jednak jest ich całkiem sporo, a dobry album wyróżnia się nie tyle ilością fotografii, ale ich jakością, niepowtarzalnością i klimatem, który częściowo tworzy się także w czasie późniejszej obróbki.

Gdańsk - para młoda na plaży pod kolorowym parasolem

Fotografia ślubna - Gdańsk, Sławomir.

 

Współpraca z nowożeńcami 

Obecnie najczęściej spotykane są dwie możliwości współpracy z fotografem: jedna zakłada jego pełną samodzielność, a nowożeńcy otrzymują już w pełni gotowy album i wyretuszowane zdjęcia. Druga z nich, pozostawia pewną decyzyjność Młodej Parze. Zanim rozpocznie prace nad udoskonalaniem wykonanych przez siebie zdjęć, fotograf oddaje ich miniaturki do wglądu, by Państwo Młodzi mieli możliwość zgłoszenia ewentualnych uwag, jeśli np. nie chcą, aby konkretne ujęcia znalazły się w ich albumie. To dobry sposób, aby mieć stuprocentową pewność, że wszyscy będą zadowoleni z usługi.

W wyjątkowych przypadkach, do albumu ślubnego można włączyć także kilka fotografii wykonanych np. w czasie sesji plenerowej, co w gruncie rzeczy stanowić może ciekawe urozmaicenie. Nie trzeba znać się na tajnikach fotografii, czy nawet na jej podstawach, aby po ślubie otrzymać wymarzone zdjęcia. Na pewno trzeba dokładnie przemyśleć czego się chce, a wszelkie wątpliwości natychmiast rozwiewać. Przede wszystkim jednak, warto zdać się na doświadczenie profesjonalisty, który zrobi co w jego mocy, by wszystko wyszło perfekcyjnie.

Kielce, fotografia ślubna - młoda para przechodzi pod szpalerem

Fotografia ślubna - Kielce, Inga i Łukasz.

Zobacz także:

Kielce - fotograf ślubny

Rzeszów - fotograf ślubny

Katowice - fotograf ślubny

Gdańsk - fotograf ślubny

Kraków - fotograf ślubny 

Opole - fotograf ślubny

Lublin - fotograf ślubny 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems