Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Plener w Warszawie - Ogród Botaniczny UW, Most Gdański i Kampinos

2018-12-04
Sesja plenerowa w Warszawie
Jak na stolicę kraju przystało, Warszawa oferuje nam multum wspaniałych miejsc do zrealizowania fotograficznej sesji ślubnej. Idąc naprzeciw powszechnym opiniom, że dobre zdjęcie można wykonać gdziekolwiek (wszak liczą się przede wszystkim: odpowiednie światło, doświadczenie fotografa oraz zaangażowanie Pary Młodej), dokonałem swoistego wyboru miejsc, który wg mnie nie jest aż tak oczywisty, a stanowi też o sile i różnorodności Warszawy jako pleneru.

Opracowanie
Fotograf Tomek Warszawa

Sesja ślubna w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego

Spośród ogromu wartych polecenia miejsc plenerowych w Warszawie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego zajmuje wg mnie jedno z czołowych miejsc. W samym środku miasta, a zgiełku wcale nie słychać. Położony tuż przy Łazienkach Królewskich, stanowi zarazem jego przeciwieństwo, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zdecydowanie od Łazienek mniejszy, rzadziej uczęszczany, a to pozwala na większą swobodę i elastyczność podczas samej sesji zdjęciowej. Ogród aż roi się od romantycznych zakamarków. W sezonie letnim rozkwita tak bujnie i kolorowo, że ze znalezieniem odpowiedniego tła do sportretowania Pary Młodej, nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu. Świetne miejsce na sesję w zieleni.

Sesja ślubna w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego 1

Sesja ślubna w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego 2

Sesja ślubna w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego 3

 

Zdjęcia ślubne na Moście Gdańskim

Most jako atrakcyjne miejsce plenerowe do sesji zdjęciowej? Dlaczego nie? W Warszawie takim miejscem jest z pewnością Most Gdański, łączący Żoliborz z Pragą. Most ten jest wręcz stworzony do sesji portretowych, a zatem też ślubnych, stąd tak często jest w tym celu wykorzystywany. Jego metalowa konstrukcja, kolor (fotogeniczna zieleń) i drewniane podkłady torowisk, znakomicie komponują się w kadrze, stwarzając oryginalną perspektywę – główną zaletę tego miejsca. Dodatkowym atutem są też wiodące nań kręte schody. W realizacji tam sesji fotograficznej przeszkodę mogą stanowić przejeżdżające po moście tramwaje, ale przy odrobinie cierpliwości i zawodowego sprytu, jesteśmy w stanie zdziałać naprawdę dużo. Jednym zdaniem, niesztampowe miejsce plenerowe.

Zdjęcia ślubne na Moście Gdańskim 1

Zdjęcia ślubne na Moście Gdańskim 2

Zdjęcia ślubne na Moście Gdańskim 3

 

Plener w Kampinoskim Parku Narodowym

Jeśli mamy już dość miejskiego hałasu, proponuję zmienić nieco klimat. Nieopodal Warszawy, a w zasadzie tuż na jej północno-zachodnich rubieżach, rozpościera się najrozleglejsze miejsce plenerowe, na które z pewnością warto wybrać się z Parą Młodą – Kampinos. Jak na Park Narodowy przystało, spektrum do sesji plenerowej mamy tu ogromne: przede wszystkim las, przeróżne leśne ścieżki, łąki, polany, piaszczyste wydmy, bagna, zwalone drzewa, drewniane kładki, a nawet akwen wodny (Mokre Łąki). Nie brakuje tam też mojej ulubionej, wprost stworzonej do fotografowania jako tła, wierzby płaczącej. Odpowiednie sfotografowanie Pary Młodej pośród gęstwiny drzew przy zachodzącym słońcu stanowić będzie z pewnością wizytówkę takiej „leśnej” sesji. To wszystko sprawia, że mamy do wyboru i wykorzystania tak wiele różnorodnych miejsc, że zmuszeni jesteśmy zawęzić nasz „plan zdjęciowy”.

Plener w Kampinoskim Parku Narodowym 1

Plener w Kampinoskim Parku Narodowym 2

Plener w Kampinoskim Parku Narodowym 3

Opracowanie
Fotograf Tomek Warszawa

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems