Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

O co należy zadbać, organizując wesele w plenerze?

2021-01-22
Wesela w plenerze stają się coraz popularniejsze. Zastanawiasz się, z czym wiąże się organizacja tego typu imprezy? Dziś wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Miejsce z klimatem

Jakie miejsce będzie najlepsze na wesele w plenerze? Warszawa, mniejsze miasto, a może lokalizacja wiejska? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi – każde z nich, odpowiednio wybrane i przygotowane, może okazać się wspaniałym wyborem.

Po zobaczeniu pięknej scenerii, która będzie idealnym tłem dla dnia ślubu, łatwo jest zapomnieć o wszystkim innym. Dlatego gdy pierwsze wrażenie opadnie, warto na chłodno rozważyć kwestie organizacyjne. Miejsce powinno być bezpieczne i przestronne, tak aby wszyscy goście wygodnie się pomieścili. Niezbędny będzie również wygodny dojazd, parking czy dostęp do toalet.

Jak więc widzisz, plener, nawet jeśli wyjątkowo urokliwy, nie może być zbyt „dziki”. Doskonałym pomysłem jest natomiast wyprawienie plenerowego wesela w ogrodzie restauracji lub hotelu.

Odpowiednia oprawa

Wesele w plenerze wymaga oczywiście podobnych przygotowań, co uroczystość organizowana w bardziej tradycyjnej lokalizacji: lista gości, menu, zespół muzyczny lub DJ, fotograf, dekoracje… Z drugiej strony impreza na łonie natury oznacza konieczność zadbania o pewne dodatkowe kwestie, np.:

 • Ochrona przed słońcem, deszczem i chłodem. Aby przelotny deszcz, intensywne południowe słońce ani wieczorny chłód nie ograniczały dobrej zabawy, zadbaj o elementy takie jak pawilony, parasole czy ciepłe koce dla gości.
 • Nastrojowe oświetlenie. Poza znaczeniem czysto praktycznym istotna jest też jego rola dekoracyjna. Takie oświetlenie zapewnia swoim klientom w pakiecie np. podwarszawska restauracja Na Skrajnej.
 • Zabezpieczenie przed owadami. Te małe stworzenia mogą skutecznie zepsuć nawet najlepszą zabawę. A ponieważ ich pojawienie się w plenerze jest niemal pewne, koniecznie zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie (lampy, spraye, moskitiery itp.).
 • Plan B na wypadek złej pogody. Obecnie możesz zaplanować, zamówić czy zlecić niemal wszystko. Jednym z istotnych czynników, na który wciąż nie masz wpływu pozostaje aura. Dlatego najlepiej wybrać plener w pobliży domu weselnego lub restauracji, aby w razie załamania pogody móc przenieść uroczystość pod dach.

Udanej zabawy!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems