Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Jak wybrać obrączki ślubne?

2018-12-31
Wręczanie sobie obrączek przez małżonków podczas ceremonii ślubnej, to jeden z najcudowniejszych a zarazem najstarszych symboli miłości, wierności i wzajemnego szacunku dwojga kochających się osób. Tradycja ta znana była już w starożytnym Egipcie.

W Polsce z kolei praktykuje się ją od XVIII wieku, gdzie pierwotnie obrączki były zakładane małżonkom przez księdza przeprowadzającego ceremonie zaślubin. Z czasem jednak ugruntowała się praktyka wręczania sobie nawzajem pierścionków przez męża i żonę i trwa ona po dziś dzień. Warto zauważyć, że powyższa tradycja nie jest ściśle związana z obrządkiem chrześcijańskim, a stosowana jest również przez osoby innych wyznań czy nawet ludzi niewierzących.

Symbolika i przesądy związane z obrączkami ślubnymi

Powszechnie wiadomo, że obrączki ślubne to przede wszystkim symbol zawarcia małżeństwa i jego kontynuacji w szczęściu, przyjaźni, spełnieniu i nieograniczonej miłości. W świetle symboliki nie pozostaje także obojętny ich okrągły kształt, będący oznaką nieskończoności wszelkich pozytywnych cech związanych z wejściem w związek małżeński. Nie mogą ujść uwadze także przesądy związane z obrączkami. Jeden z nich uzależnia trwałość małżeństwa od kruszcu, z którego wykonane są pierścionki. Tak też, by małżeństwo było długie i szczęśliwe konieczne jest aby materiał wykonania obrączek był trwały i mocny. Kolejne, to między innymi: gładka struktura, aby małżonkowie wiedli spokojne życie i nigdy się nie rozstali, uzależnienie braku zazdrości i rozpadu małżeństwa od dobrze dobranych rozmiarów obrączek. Nie powinniśmy w ty wszystkim zapominać o jednym, zdawałoby się najważniejszym, że obrączki powinny przypominać nam tak naprawdę o ukochanej osobie bez względu na to gdzie znajduje się w danej chwili. Przeczytaj także artykuł o Obrączki ślubne z soczewką czy bez?

Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek?

Pary decydujące się na wstąpienie w związek małżeński jednogłośnie stwierdzają, że jedną z cięższych do podjęcia decyzji w zakresie całej ceremonii ślubnej jest wybór odpowiednich obrączek. To właśnie ta kwestia spędza sen z powiek niejednemu przyszłemu małżonkowi. Bez wątpienia najczęstszym i chyba też najlepszym materiałem wybieranym do wyrobu pierścionków ślubnych jest złoto. Nie chodzi tutaj jedynie o aspekty wizualne czy estetyczne. Nie od dziś wiadomo, że złoto to jeden z najtwardszych i najszlachetniejszych metali. Dzięki niemu mamy pewność, że nasze obrączki będą solidnie wykonane. Nie rzadziej wybierane są obrączki srebrne, które świetnie sprawdzają się w przypadku występowania reakcji alergicznych czy uczuleniowych. Kolejnym ważnym aspektem, który należy mieć na uwadze podczas wybierania obrączek ślubnych jest bez wątpienia odpowiedni rozmiar (nie tylko z uwagi na wyżej wskazane przesądy). Nie wymaga zapewne tłumaczenia, że zbyt luźną obrączkę możemy łatwo zgubić, z kolei za ciasna nie będzie komfortowa w codziennym noszeniu. Mając na względzie fakt, że obrączki ślubne, to zakup na długie lata, a nierzadko przecież na całe życie, zdecydowanie warto nie być w tym zakresie przesadnie oszczędnym i postawić na estetykę połączoną z dobrą jakością i komfortem.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems