Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:
‹  lista aktualności

Jak wybrać fotografa ślubnego - skuteczne sposoby nowożeńców

2016-12-06

Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w życiu niemal każdej osoby - dzień, do którego przygotowuje się miesiącami. Kiedy wreszcie nadchodzi, pragniemy nie tylko przeżyć go jak najradośniej, lecz wspaniałymi wspomnieniami chcemy w przyszłości dzielić się z bliskimi lub powrócić do nich w pamięci. Czy istnieje na to lepszy sposób niż pięknie wykonane fotografie?

Przed dylematami dotyczącymi wyboru usługodawców weselnych staje chyba każda para narzeczonych, która wkrótce zostanie małżeństwem. Jak podają statystyki, zaledwie 2% z nich na swoim ślubie nie miało fotografa, za to odsetek par, które zdecydowały się na tę usługę i są zadowolone z poziomu jej wykonania jest równie wysoki – to aż 90% nowożeńców. Ogrom ofert na rynku może przytłaczać, dlatego spytaliśmy ubiegłoroczne Młode Pary, jak wybrać fotografa ślubnego i nie żałować.


Zdanie znajomych

Jak twierdzą nowożeńcy, najczęściej wpływ na ostateczną decyzję ma portfolio prezentowane przez usługodawcę oraz jego estetyka. Warto pamiętać, że jeśli styl fotografii nie do końca będzie nam odpowiadał, nie będziemy zadowoleni z efektów pracy nawet najlepszego portrecisty. Pary sugerują się także opiniami krążącymi zarówno wśród ich przyjaciół, jak i w Internecie, oraz atrakcyjnością oferty. Wydatki związane z wyborem konkretnej osoby rzadko brane są pod uwagę w pierwszej kolejności.

Gdańsk - para młoda w trakcie pleneru ślubnego

Fotograf ślubny Gdańsk - Sławomir


Przeglądając propozycje kolejnych fotografów łatwo jest się zagubić i odnieść wrażenie, że niczym się one od siebie nie różnią. Nic bardziej mylnego – każdy z nich oferuje podstawowe usługi typu reportaż ślubny, jeśli jednak zależy nam na czymś więcej, trzeba przyjrzeć się bliżej. O ile dodatki w rodzaju fotoksiążki, albumu ze zdjęciami, czy sesji plenerowej nie są niczym nowym, można zdecydować się także na przedślubną sesję narzeczeńską, realizację teledysku ślubnego (np. we współpracy z kamerzystą), a jeszcze w trakcie wesela – na fotobudkę, w której również goście wykonają niezapomniane pamiątkowe fotografie w doskonałej atmosferze.

 

Najważniejsza umowa

Przed podpisaniem umowy (o czym nie można zapomnieć!) warto zapytać o szczegóły dotyczące sesji plenerowej. Jak pokazują badania, niemal trzy czwarte nowożeńców preferuje wykonanie jej w dniu innym, niż ślub; oszczędza to stresu i pośpiechu, którego w tym wyjątkowym dniu i tak jest aż zbyt dużo. Podobnego zdania są też fotografowie, którzy mogą służyć  radą i doświadczeniem, co do jej lokalizacji. W ubiegłym roku młode pary najchętniej fotografowały się w otoczeniu starych murów Krakowa, Wrocławia czy zamku w Mosznej; niezmiennie popularne są krajobrazy górskie i nadmorskie oraz industrialne otoczenia fabryk lub lotnisk.

para młoda pozuje w Gdańsku na plaży

Fotograf ślubny Gdańsk - Aleksandra

 

Większe miasto, większe wydatki

Poruszając tematykę fotografii ślubnej nie można mimo wszystko nie wspomnieć o cenach tych usług. W zależności od regionu, za wynajęcie profesjonalisty przyjdzie nam zapłacić od niecałego tysiąca do nawet pięciu tysięcy złotych, są to jednak skrajne kwoty. Znakomita większość nowożeńców wydała na ten cel od 1500 do 2000 złotych, przy czym mieszkańcy większych miast często musieli liczyć się z większymi wydatkami.

Choć podjęcie decyzji, co do wyboru i wynajmu fotografa wydaje się być kolejną skomplikowaną sprawą, wcale takie nie jest. Wystarczy zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i możliwości finansowe, a wówczas z pewnością będziemy zadowoleni.


Zobacz także:

Fotograf ślubny Gdynia,

Fotograf ślubny Katowice,

Fotograf ślubny Opole,

Fotograf ślubny Poznań,

Fotograf ślubny Rzeszów,

Fotograf ślubny Wrocław,

Fotograf ślubny Kielce

 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems