Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Fotoksiążka ze ślubu. Inspiracje dla młodej pary

2018-03-28
fotoksiazka
Są takie wspomnienia w życiu, które trzeba pielęgnować z największą godnością. Wracać do nich z poczuciem, że te chwile były piękne, a samo wspominanie jest równie wzniosłe i przyjemne. Dla takich wydarzeń, uwiecznionych na zdjęciach, świetną oprawą będzie fotoksiążka. Od wielu lat ten trend cieszy się wielkim powodzeniem z wielu powodów. Podpowiemy wam, ile może kosztować fotoksiążka, gdzie ją wykonać, a przede wszystkim – przedstawimy garść inspiracji, które pomogą wam wybrać odpowiednią stylistykę.

Album ślubny w nowoczesnym wydaniu

Dlaczego fotoksiążka, a nie tradycyjny album? Argumentów jest wiele, choć wystarczy powiedzieć, że wszystko zależy od waszego gustu. Fotoksiążka to bardzo elegancka forma, ciekawa graficznie. Oprócz samych zdjęć, można w niej zamieścić również tekst, komentarze, dowolne opisy. Będzie idealną pamiątką i prezentem, na przykład dla rodziców. Możecie w niej zamieścić bardzo dużo zdjęć, w różnych ciekawych układach, wymyślić swoją własną „foto-historię”, co na pewno sprawi wam mnóstwo frajdy. Zdjęcia w druku wyglądają wspaniale i trzeba przyznać, że do fotoksiążki wraca się z przyjemnością. To wyjątkowa forma, która wyróżnia zdjęcia ślubne na tle innych.

pin

Fotoksiążka ślubna – jak się do tego zabrać?

Opcji jest kilka. Po pierwsze – obecnie zdecydowana większość fotografów ślubnych ma w swojej ofercie fotoksiążkę. Wy nie musicie się o nic martwić, otrzymujecie gotowy produkt do  ręki. Czasem jednak warto poprosić fotografa o tradycyjnie wywołane zdjęcia, a fotoksiążką zająć się samemu. Macie wtedy o wiele większą swobodę, jeżeli chodzi o układ, dodatki i oczywiście samą objętość. Zdarza się również, że wyjdzie to po prostu taniej, dlatego koniecznie porównajcie ceny rynkowe fotoksiążek.
Aby stworzyć własną fotoksiążkę ze ślubu, wystarczy skorzystać z gotowych programów graficznych, które są banalne w obsłudze. Znajdziecie je na niemalże stronie, gdzie zamawia się fotoksiążkę. Czasem program trzeba pobrać, a czasem wszystko możecie zrobić online. Wybieracie odpowiedni szablon, gdzie układ zdjęć będzie narzucony i dodajecie zdjęcia. Możecie również dołączyć opisy, rysunki, emotki – czyli wszystko, co sprawi, że wasza fotoksiążka będzie wyjątkowa i unikalna.

pin

Jeżeli nudzą was szablony, możecie powierzyć wykonanie książki grafikowi i wydrukować ją samodzielnie w drukarni. Koszt będzie dwukrotnie, a nawet trzykrotnie większy, ale za to oryginalność kompozycji będzie dokładnie taka, jak chcecie, dotyczy to również okładki. W drukarni będziecie mieli nieco większy wybór faktur i grubości papieru.

Fotoksiążka ślubna cena

Ile to kosztuje? W zależności od tego, ile książka ma stron, ceny fotoksiążek w znanych sieciówkach zaczynają się już od 20 zł za kilkadziesiąt stron. Za każde kolejne strony będziemy dopłacać około 4-5 zł. Fotoksiążka licząca sobie 100 stron, na kredowym papierze i w twardej oprawie to koszt około 79 zł. W środku można zmieścić kilkaset zdjęć, w dowolnych rozmiarach i układach. Fotograf ślubny może policzyć za wykonanie książki podobną kwotę, ale czasem cennik potrafi być o wiele bardziej wygórowany. Warto to sprawdzić tuż po nawiązaniu współpracy!

pin

Zdjęcia ślubne w fotoksiążce – inspiracje

Jeżeli kochacie zdjęcia i uwielbiacie je przeglądać – zapewne zależy wam na tym, aby w fotoksiążce znalazło się ich jak najwięcej. Wybierzcie wówczas szablon, który pozwoli wam na jednej stronie zmieścić wiele fotografii, ale pamiętajcie, aby nie przesadzić. Zanim zaczniecie komponować fotoksiążkę, wybierzcie dziesięć waszych ulubionych zdjęć. Zamieście je na całej stronie, aby były duże i cieszyły oko. Efekt będzie zachwycający!

pin

A może wolicie minimalizm? Zawsze świetnie się sprawdza. Zamiast kilkuset zdjęć w niewielkich rozmiarach, wybierzcie kilkanaście najlepszych, które zamknięcie w fotoksiążce. Po latach tylko te fotografie będą się naprawdę liczyć i to właśnie do nich będziemy z chęcią wracać.

pin

Bardzo ciekawym pomysłem jest stworzenie albumu ze zdjęciami, które opatrzymy większą ilością tekstu. To coś dla tych, którzy lubią pisać i mają kreatywne pomysły. Jeżeli jednak nie czujecie się autorami, przepiszcie najpiękniejsze waszym zdaniem życzenia gości. Zazwyczaj kartki ślubne leżą na strychu lub zostają wyrzucone, a to ciekawy sposób, aby ważne i miłe słowa zostały zapamiętane na całe życie.

pin

Jeśli macie taką możliwość, zaprojektujcie oddzielnie okładkę fotoksiążki. Zamówienie złożone u grafika nie będzie dużym kosztem, za to efekt będzie wyjątkowy! Pamiętajcie, że to okładka na całe życie.

pin

Ciekawym rozwiązaniem będzie czarno-biała fotoksiążka. Zdjęcia ślubne i zdjęcia z wesela będą się składały w spójną, wyrazistą opowieść, oczywiście pod warunkiem, że lubicie taką fotografię i tak też będzie stylizowana wasza sesja ślubna. Pamiętajcie, że zawsze możecie zrobić dwie fotoksiążki – jedną poświęconą ceremonii i przyjęciu, a drugą, zawierającą wyłącznie zdjęcia z sesji.

pin

Fotoksiążka to pamiątka, którą będziecie z dumą pokazywać rodzinie i znajomym. Nie bójcie się eksperymentować i szukać idealnej formy!

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems