Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Dwór Krościenko Wyżne - plener na Podkarpaciu

2019-01-14
Sesja plenerowa na Podkarpaciu
Plener ślubny to wyjątkowy czas dla Pary Młodej, ponieważ podczas takiej sesji zdjęciowej chcą dostać jak najlepsze zdjęcia. Dlatego też nieprzypadkowa musi być lokalizacja, którą wybierzemy. Ideałem są lokalizacje bardzo urokliwe (np. Bieszczadzkie połoniny, Tatry itp.), ale tutaj pojawia się pierwszy z problemów, jakim jest dostępność lokalizacji. Niestety rzadko zdarza się, by dobra miejscówka w górach była zlokalizowana niedaleko „cywilizacji”, co niestety wiąże się z długim marszem, a co to rzutuje na czas trwania całego przedsięwzięcia.

Opracowanie
Fotograf Maciej Rzeszów

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko

Powyższe rozważania skłoniły mnie do wyszukiwania nowych, również pięknych lokalizacji, ale takich, które będą „na miejscu”. Na  Podkarpaciu, takim miejscem niewątpliwie jest Dwór Krościenko Wyżne (k. Krosna), który oferuje masę atrakcji dla Młodych. Jeśli Pan Młody posiada smoking (aczkolwiek nie jest to wymagane), to absolutnym „must have” będzie tutaj ujęcie tuż przy wejściu do dworu – takie kadry podkreślą dostojność oraz solidna bazę dla świeżo zawartego związku małżeńskiego.

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 1

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 2

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 3

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 4

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 5

Kolejnym krokiem będzie zwiedzenie rozległego parku, w którym do dyspozycji mamy szutrowe i brukowane ścieżki. Tutaj w zasadzie każde ujęcie będzie dobre, ponieważ dookoła mamy dostępną piękną roślinność. Idąc w głąb parku napotkamy piękną fontannę, którą każdy kreatywny fotograf na pewno nie pominie.Do dyspozycji mamy także zabytkowe ruiny starych zabudowań dworskich. Kwintesencją parku jest staw oraz dopływająca do niego „rzeczka”. Nad wspomnianym dopływem jest mostek drewniany, który aż się prosi o wykonanie na nim świetnych zdjęć. Wspomniany staw, to również pole do popisu – ogranicza nas jedynie kreatywność fotografa i zaangażowanie Młodej Pary.

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 6

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 7

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 8

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 9

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 10

Sesja plenerowa w Dworze Krościenko 11

Po „zwiedzaniu” parku, można chwilę odpocząć w samym dworku, który również daje świetne możliwości zdjęciowe. Mamy tutaj do dyspozycji bardzo klimatyczne  pomieszczenia ze stylowym wyposażeniem. Dwór na co dzień wykorzystywany jest do organizacji wszelakich eventów (w tym wesel), dlatego też wskazany jest wcześniejszy kontakt z właścicielem w celu umówienia tego typu sesji plenerowej.

 

Opracowanie
Fotograf Maciej Rzeszów

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 5 / 5 , głosów: 5
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems