Fotografia ślubna i zdjęcia ślubne
Szukaj fotografa w Twoim mieście:

Co kupić na rocznicę ślubu? Wybierz odpowiedni prezent

2019-01-08
Prezent dla młodożeńców
Zbliża się rocznica ślubu Waszych bliskich? Zobacz, co warto kupić na tę szczególną okazję. Bo fakt, że należy ją uczcić jest oczywisty, prawda? Dowiedz się, jak nazywają się poszczególne rocznice ślubu oraz, poznaj receptę na prezenty, które zawsze się podobają!

 

Nazwy rocznic ślubu

Wiesz, że każda rocznica ślubu ma swoją nazwę? Nie da się ukryć, że najważniejsza jest rocznica rok po ślubie, potem 5 lat po ślubie, dziesięć i tak dalej. 1 rocznica ślubu nazywana jest papierową, 5 rocznica ślubu drewnianą, 10 rocznica ślubu cynową albo aluminiową, 15 rocznica ślubu jest kryształowa, 25-srebrna, 30-perłowa, 40-rubinowa, a 50 złota — czyli tak zwane, złote gody. Nazwy rocznic ślubu zostały wymyślone w 1922 roku przez Emily Post, autorkę, która specjalizowała się w etykiecie. Zaproponowała ona nazwy na 1,5,10,15,20,25,50 i 75 rocznicy. Kolejne nazwy powstały 15 lat później określone przez związek Jubilerów Amerykańskich. Im dłuższy staż związku, tym szlachetniejsza nazwa rocznicy, po to, by zobrazować miłość i uczucie, które w relacji staje się coraz mocniejsze.

Co kupić na rocznicę ślubu?

Jakie prezenty są najlepsze na rocznicę ślubu? Takie, które przydadzą się osobom obdarowanym, albo zwyczajnie trafią w ich gusta. Prawda jest taka, że im lepiej kogoś znasz, tym łatwiej kupić tej osobie, coś, co skradnie jej serce. Na rocznice ślubu poleca się prezenty praktyczne albo takie, które sprawią, że małżeństwo spędzi ze sobą więcej czasu.

Personalizowane prezenty na rocznicę to świetne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Tutaj dobrze pokusić się o takie rzeczy, które będą sprawiać prawdziwą przyjemność małżeństwu. Może to być album ze zdjęciami, ozdobna zastawa z inicjałami pary, a także ręczniki, pościel, czy inne domowe niezbędniki. Personalizowane prezenty są wyjątkowym dodatkiem, z którego korzystanie jest naprawdę przyjemne. Warto pokusić się o taki prezent, niezależnie od tego, na którą rocznicę chcesz go dać.

Prócz personalizowanych prezentów można zaoferować takie, które umożliwią parze wspólne spędzenie pięknych chwil. Może to być weekend w SPA, relaksujący masaż, czy bilety na wydarzenie kulturalne. Ciekawym pomysłem jest także zorganizowanie kolacji rocznicowej.

Prezenty z okazji rocznicy mogą być przeróżne. Tutaj najważniejsza jest znajomość upodobań osób, które chcemy obdarować. Jednym spodoba się bardziej personalizowany prezent, inni zachwycą się albumem ze zdjęciami, a niektórzy z przyjemnością naszykują się na zorganizowany masaż, zakończony pyszną kolacją w pięknej knajpie.

Przed ostateczną decyzją dotyczącą prezentu rocznicowego zastanów się, co możesz sprawić szczególną radość małżeństwu i daj im to! Satysfakcja gwarantowana!

 

Śmieszne życzenia na rocznicę ślubu

Na rocznicę ślubu można przygotować także śmieszne życzenia od serca. W tym celu można samodzielnie stworzyć tekst, a także jego oprawę w formie kartki, piosenki czy filmiku video.

Prezenty na rocznicę ślubu mogą być naprawdę różne. W tym przypadku nie warto kierować się tym, co jest aktualnie modne, tylko zdecydować się na takie upominki, które faktycznie ucieszą małżeństwo. Jeśli chcesz dać prezent na rocznicę swojej drugiej połówce, to zaoferuj jej swój czas i zorganizuj wspólne wyjście. Kwiaty, teatr/kino i kolacja to doskonały przepis na idealną randkę. A przecież, czy może być coś milszego niż spędzenie czasu ze swoją drugą połówką? Rocznica ślubu jest świetną okazją, by kupić bądź zaplanować coś naprawdę wyjątkowego!

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

Ocena: 4 / 5 , głosów: 6
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza fotografów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems